Yarıyıl Ne Zaman Bitiyor Ve Kaç Gün Sürecek? 2. Dönem Ne Zaman Başlıyor?

22 Ocak itibariyle uzaktan sürdürülen eğitim-öğretim faaliyetleri birinci dönemini tamamlamıştı. Birinci dönemin tamamlanmasıyla beraber öğrenciler 3 haftalık bir yarıyıl tatiline girmesinin ardında çoğu kişi tarafından yarıyıl tatilinin ne zaman biteceği ve kaç gün olduğu merak konusu olmaya başlamıştır.

Yarıyıl Tatili Kaç Gün Sürecek?

Alınan Kararlar doğrultusunda yarıyıl tatili 22 Ocak – 15 Şubat tarihleri arasında uygulanacaktır. Toplam 21 günde oluşan ara tatilde uzmanlar tarafından öğrencilerin kendilerine zaman ayırarak dinlenmeleri ve dersler ile olan bağlarını koparmamaları önerilmekte bunların yanında dışarıda veya evimizde yapacağımız faaliyetlerde mutlaka pandemi kurallarına uymamız gerektiği vurgulanıyor.

Yarıyıl Tatili Sonrası Uzaktan Eğitim

Yarıyıl Tatili Ne Zaman Bitiyor?

Bakanlık tarafından alınan karar ile 22 Ocak Tarihinde başlayan ve 21 gün süren Yarıyıl tatili 15 şubat itibariyle sona erecektir.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Yapılan açıklamalarda yarıyıl tatilinin bitmesinin ardından 15 Şubat tarihi ile yüz yüze eğitimin başlayacağı söylendi. Yapılan bu planların salgının ilerleyişine göre tekrar şekillendirilebileceği söyleniyor. Bakan Ziya Selçuk ikinci döneme dair yaptığı değerlendirmede; “İkinci dönemde salgının yolumuzdan çekildiği oranda, okullarımıza hep beraber döneceğiz ve 15 Şubat’tan itibaren de sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz. Salgın koşullarını dikkate alarak elbette bu değerlendirmeler de yapılıyor. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz.” cümlelerini kullandı.

Gündem hakkında daha fazla bilgi edinmek için gündem kategorimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir