E-Okul Karne Notları Nasıl Verilecek Ve Nereden Görüntülenir?

Covid-19 sebebiyle eğitimin yüz yüze olmadan uzaktan bir şekilde devam ettirilmemesi dönem sonu karnelerinin nasıl ve nereden verileceği bir çok kişi tarafından merak konusu olmaya başlamıştır. MEB Tarafından Alınan kararlar doğrultusunda 1. dönem karnelerinin ve takdir, teşekkür belgelerinin basılmış şekilde değil, öğrencilerle e- okul üzerinden paylaşılacağı söylenmiştir.

E-Karne Nereden Görüntülenir?

E- Okul giriş ekranı

E-karnenizi görüntülemek için ilk olarak E-okul vbs sistemine giriş yaparak sizden istenen bilgileri girmelisiniz. Karşınıza çıkan kişiler arasından doğru kişiyi seçerek öğrenciye ait bilgileri doldurun ve giriş yapın.

Tüm bu aşamaları yerine getirdikten sonrası öğrenciye ait Not bilgileri, proje ödevleri devamsızlık bilgileri, sınav bilgileri hakkında detaylı bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Karne Not Nasıl Verilecektir?

uzaktan eğitim

Covid-19 döneminde eğitim uzaktan olacak şekilde yapıldığı ve sınavlar yapılamadığı için karne notları verilirken sınav notları değerlendirilmeyecektir. Sınav yapmış okullarda ise velilerin okul yönetiminden istemesi üzerine yapılan sınavların notları karneye yansıtılacaktır. Genel olarak karne notları verilirken dikkate alınacak kriterler öğrencinin uzaktan eğitim sürecinde derse katılımı ve öğretmenleri tarafından verilen ödevleri yapıp yapmamaları olacaktır.

Daha fazla yazımıza erişmek için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir